Minik Bilim Kahramanları Keşfediyor / FIRST ® LEGO® League Discover

Minik Bilim Kahramanları Keşfediyor / FIRST® LEGO® League Discover okul öncesi çocuklarına yönelik oyun tabanlı bir erken STEM programıdır. 4-6 yaş arası okul öncesi çocukları için düzenlenen program her sene farklı bir görev içeren tema kapsamında gerçekleşmektedir. Çocuklar, öğretmenleri rehberliğinde sınıf içinde 4 kişilik gruplar halinde katıldıkları programda, tema özelinde hazırlanan  LEGO® Education Keşif Seti ile gerçek dünya ile bağlantılı temayı keşfetmeye başlayacaklar. Süreç içerisinde Keşif Seti modelini örnek alarak LEGO® Duplo parçaları ile kendi modellerini hazırlayan çocuklar ayrıca her hafta farklı görevleri tamamlamaya çalışacaklar. Öğretmenler için hazırlanan “Takım Çalışma Kılavuzu” rehberliğinde program boyunca çocuklar mühendisler gibi düşünüp hareket edecekler; gözlem, sorgulama, araştırma yapma becerilerini geliştirme fırsatı bulup, bolca soru soracaklar. Ayrıca öğrendiklerini karşılaştıkları yeni görevlerde kullanma becerileri kazanacaklar. Tüm program boyunca eğlenmeyi unutmadan keşfetme ve takım çalışmasının keyfini FIRST® LEGO® League Öz Değerleri ile deneyimleyecekler. 
 
Yaklaşık 10 haftalık programın sonunda sınıf içinde gerçekleşecek Kutlama etkinliği ile çocuklar, çalışmalarını ve tamamladıkları görevleri arkadaşlarına ve ailelerine gösterebilecekler ve yepyeni bir görevi takım arkadaşlarıyla birlikte tamamlamaya çalışacaklar. 
 
Program sınıf içindeki çalışmalara ek olarak çocukların evde aileleriyle de etkinliklere devam etmelerine fırsat verecek bir bölüm daha içermektedir. Programın başında her bir çocuğa hediye edilecek “6 Tuğla – Ailemle Keşif Seti” ile evde de keşfetmeye devam edecek. Ailelerinin rehberliğinde yapacakları etkinlikler ile inşa ettiklerini sorgulayarak yeni fikirler üretecekler.
 
Programın uygulama detayları için takipte kalın!

YENİ SEZON
GEÇMİŞ SEZON TEMALARI
PROGRAM BROŞÜRÜ