Bilim Kahramanları’nda Gönüllülük

Bilimin toplumun odağında olduğu daha iyi bir dünya hayalimize ortak olan tüm Bilim Kahramanları Gönüllüleri ile #umutbilimde diyoruz.

Bilim Kahramanları Derneği olarak çalışmalarımızın tamamını gönüllülerimizin destekleriyle hayata geçiriyoruz. Çevrimiçi ve fiziksel etkinliklerin planlamasından, tasarımına, uygulanmasından, değerlendirmesine kadar her aşamada gönüllülerimizle birlikte ilerliyoruz.

Kimler Gönüllü Olabilir?

  • 18 yaşından büyük, bilime inanan ve bilimi rehber alan çalışmalara katkı sunmak isteyen herkes Bilim Kahramanları gönüllüsü olabilir.
  • 18 yaşın altında gönüllü olmak isteyenler [email protected] e-posta adresinden bilgi alabilir.
  • Bilim Kahramanları Gönüllüleri seçtiği alanlardaki gönüllülük çalışmalarını takip edip; zamanına uygun olanlarında destek verebilir. Bazı gönüllülük alanları için ayrıca bir gönüllü eğitimi alınması gerekebilir. Bu eğitim yüz yüze ya da çevrimiçi olabilir.

Bilim Kahramanları Gönüllüleri Hangi Alanlarda Destek Verir?

Program Gönüllüsü: Bilim Kahramanları Derneği tarafından yürütülen Bilim Kahramanları Buluşuyor, Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor ve Dünya Robot Olimpiyatları gibi programlarda farklı alanlarda gönüllü desteği verebilirsiniz. Hakem, jüri, gözlemci ve gönüllü olarak farklı alt kırımları olan Program Gönüllüsü olarak destek verebilirsiniz. Başvurunuzun ardından ilgilendiğiniz alanlara yönelik duyurulardan detaylı seçiminizi yapabilirsiniz.

Destek Gönüllüsü: Bilim Kahramanları Derneği tarafından gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerde kaynak geliştirme, iletişim, ofis içi destek, çeviri çalışmalarında gönüllü desteği verebilirsiniz. 

Proje Gönüllüsü: Bilim Kahramanları Derneği tarafından yürütülen çocuklara ve gençlere yönelik kısa ya uzun süreli projelerde çevrimiçi veya yüz yüze gönüllü desteği verebilirsiniz. 

Gönüllü Başvurusu Nasıl Yapılır?

“Gönüllü Ol” butonuna tıklayarak ulaşacağınız gönüllülük başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Umudun bilimde olduğuna inanan herkesin başvurularını bekliyoruz.

GÖNÜLLÜ OL